Tagi

, , , , , ,

Fot. Danuta Kamińska

Stoimy znów razem ze znajomą nad brzegiem Drawy, dzieci skaczą w kaloszach po kamieniach, a pies radośnie szczeka.  Opowiadam o małych cudach, znakach Bożej dobroci w mojej codzienności. Przed chwilą dzieci czyściły z przejęciem kuce.

To przypomniało mi historię sprzed pandemii, gdy nasze pociechy uczyły się jeździć konno. W biurze klubu jeździeckiego A. oparł się pewnego dnia o kominek podczas rozmowy z panią, którą bardzo lubił. W ostatniej chwili odciągnęłam go od rozgrzanej ścianki, za którą buzował ogień. Kurtka była nie do użytku: stopiła się od gorąca tam, gdzie A. był oparty  o kominek. Tego samego dnia koleżanka ze wspólnoty (nie wiedząc o naszej przygodzie w stadninie koni) napisała do mnie pytając, czy nie potrzebujemy nowej kurtki chłopięcej. Jako pracownik  „sieciówki” otrzymała ubranka dziecięce, ale skoro sama nie ma dzieci,  chętnie nam przekaże. Nie muszę dodawać, że rozmiar okazał się ten sam, jaki nosił wtedy A. Uśmiecham się na wspomnienie naszego (i jej!) zaskoczenia.

Wracamy do drewnianego domku. Rozgrzewam się trzymając w dłoniach gorący kubek i upijając z niego małymi łykami zaparzony rumianek.  Łączymy się zdalnie z pozostałymi osobami z naszej grupy dzielenia. Opowiadam o innym znaku dobroci od Boga: nasi przyjaciele dwa dni temu niespodziewanie oznajmili nam, że biorą całą piątkę naszych dzieci do siebie na trzy godziny, a my mamy w tym czasie możliwość wybrania się na małżeńską randkę. Modliłam się o to od jakiegoś czasu, ale logistycznie wydawało mi się to po prostu niemożliwe!

Wiele rzeczy wydaje mi się niemożliwymi, ale przychodzi czas, by wreszcie uwierzyć w niemożliwe. W miniony weekend brałam udział (razem z mężem i piątką dzieci) w rekolekcjach wspólnotowych, których myślą przewodnią było odnowienie wiary w to, ze Bóg jest i działa wśród nas.

Ciekawa jestem, co jeszcze przede mną. Na razie widzę, że otwierają mi się szerzej oczy. Z zadziwienia i z radości!

 

***

„Rozraduj życie swego sługi,
bo ku Tobie, Panie, wznoszę moją duszę.
Ty bowiem, Panie, jesteś dobry i pełen przebaczenia,
pełen łaskawości dla wszystkich, którzy Cię wzywają

Nie ma wśród bogów równego Tobie, Panie,
ani czegoś takiego jak Twoje dzieło.
Przyjdą wszystkie ludy, które stworzyłeś,
i Tobie, Panie, pokłon oddadzą,
i będą sławiły Twe imię.
Boś Ty jest wielki i działasz cuda:
tylko Ty jesteś Bogiem.

Zwróć się ku mnie i zmiłuj się nade mną;
udziel Twej siły słudze swojemu
i ocal syna swej służebnicy!
Uczyń dla mnie znak – zapowiedź pomyślności.”  (Ps 86, 4-5. 8-10. 16-17a)