Tagi

, , , , , , , , ,

Fot. Danuta Kamińska

Przyglądam się drzewom i zachwycam ich pięknymi, jesiennymi kolorami. Jednocześnie czuję podskórnie, że coś się zmieni, choć jeszcze nie wiem co. Gdyby ktoś mnie zapytał, skąd to wiem, odpowiedziałabym, że nie wiem skąd, po prostu to czuję. Najpierw na kwarantannę trafia jeden syn, potem drugi, potem córeczka i trzeci syn. Czwarty jeszcze chodzi do szkoły. Córeczka natomiast na kwarantannie pochorowała się – jest w trakcie diagnozowania, ale nie jest to katar ani przeziębienie, raczej ciut poważniejsza sprawa.

Wybiegają do ogrodu, bo jest dziś tak przyjemnie ciepło, mimo drugiej połowy października. Nawet nie wiem, jak młodszych ubrać – wszystkie lżejsze rzeczy mam pochowane już na wiosnę, a pod ręką tylko grubsze – na zimę.

Dobrze, że jest ogród, inaczej oglądalibyśmy tylko przez szybę złotą polską  jesień. Niby nie jesteśmy objęci jako rodzice kwarantanną, ale przecież nie zostawię maluchów samych. Jestem więc odrobinę „zatrzymana”, mówiąc delikatnie.

Ciepłe powietrze owiewa moją twarz. Cieszę się z tej niespodziewanej przyjemności. Złoto liści zachwyca mnie. Przypominam sobie słowa mojej znajomej, której ulubioną porą jest właśnie jesień. W taki dzień jak ten, rozumiem ją doskonale, choć moim faworytem jest inna pora roku.

Uśmiecham się , przypominając sobie dzisiejsze przygody związane ze zdalnym nauczaniem naszych pociech. Najzabawniejszy był wf, gdy pierwszaki miały podrzucać poduszkę. Straszny rumor i krzyk naszego synka przywołał mnie do jego pokoju. Zapytałam przejęta, co się stało. „Maryja mi spadła!” – zawołał. W przerwie z pomocą starszego  brata i młodszej siostry odzyskał figurkę, która utknęła za łóżkiem. Nie wiem, co nas czeka jutro, oby nie spadanie czegokolwiek ; )

***

„(…)winni byli poznać, o ile wspanialszy jest ich Władca,
stworzył je bowiem Twórca piękności;
 a jeśli ich moc i działanie wprawiły ich w podziw –
winni byli z nich poznać, o ile jest potężniejszy Ten, kto je uczynił.
 Bo z wielkości i piękna stworzeń
poznaje się przez podobieństwo ich Stwórcę.” (Mdr 13, 3b-5)